Merhaba, Ben Didem,


Şimdiye kadar beslenme ya da sağlıklı yaşamak konusunda iyi kötü idare ettiğimi düşünürdüm.

 

Artık emin olduğum bir şey var ki temiz beslenmediğimde, hareketsiz kaldığımda ya da geleceğimle ilgili kaygılarımı düşündükçe bütün dengem alt üst oluyor. 

Hikayenin temiz beslenme kısmı bebek sahibi olmaya karar verdikten sonra başladı. Ruhsal ve fiziksel olarak hazırlanmalıydım.

Tertemiz bir bedende dünyaya gelmeliydi...

about_edited_edited.jpg

 

 

Ekonomi okudum ve Marketing yüksek lisansını tamamladım.  8 yıl boyunca klasik bir beyaz yakalı olarak hayatıma devam ettim.

Çer çöp yemeyi bıraktıktan sonra yaşadığım ferahlık ve hafiflik duygusu bende bağımlılık yarattı, kendime yetmedim aileme de karışmaya başladım. ‘Karışmak’ evet. Çünkü sadece elimden gelen buydu. Bana daha güçlü bir şey lazımdı. Sevdiklerimi böyle yaşamaması gerektiğine ikna etmem gerekiyordu.

Bu işi bir adım ileri taşımaya karar verdim ve merkezi New York’da bulunan Institute for Integrative Nutrition - Bütünsel Beslenme Danışmanlığı eğitimine başladım.

Öğrendiklerimi ve deneyimlerimi paylaşmak için Fitfikirler  instagram hesabını açtım ve insanların hayatlarına dokunmanın ne kadar kıymetli olduğunu anladım. Bir kişinin bile hayatına benim vesilem ile güzellikler geldiğini görmek tarif edilemez bir mutluluk...

Okul  ve deneyimlerim sayesinde hayata karşı bakış açım öyle değişti ki; beslenmenin sadece yediklerimizden ibaret olmadığını, önce ruhumuzu beslemeyi, sonra midemizi doldurmamız gerektiğini, asıl olayın ‘dengede kalabilmek’ olduğunu anladım.

 

Konu denge olunca nefes ve meditasyonun önemini kavradım ve yogaya başladım. Bütünsel değişimi desteklemek için Yoga Eğitmeni olmaya karar verdim. 200 saatlik Mindfulness Temelli Yoga Uzmanlık Eğitimimi Zeynep Aksoy ile tamamladım.

Ne aradıysam zıddını buldum, doğruyu ara

Bir yandan da ruhumu şifalandırmak için kendi yolculuğuma devam ediyorum.

İyi olma hali, dengeyi bulma ve orada kalmanın yollarını aradığım bu yolculukta öğrendiğim en önemli şey bedenimi dinlemek oldu.

Öyle mucizevi bir varlığız ki, kendimize bir kulak versek neler duyacağız neler…

Amacım, bu yolcuğumdaki deneyimlerimi sizlerle paylaşmak ve sizi de bu yolculuğa davet etmek.

Bütünsel beslenme ile ilgili yaklaşımıma                   ulaşabilirsiniz.

​Sevgiler,

Didem